Новий програмно-апаратний комплекс SCADA забезпечить високий контроль роботи обладнання всього теплового комплексу м. Києва. Це значно підвищить якість теплопостачання киянам, в рази скоротить час пошуку та ліквідації пошкоджень, знизить рівень тепловтрат та витрати на ремонт обладнання. SCADA – один із проектів, які планується реалізовувати за фінансової підтримки ЄБРР. Наразі спеціалісти КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» завершують підготовку технічного завдання для впровадження SCADA на підприємстві. Запустити комплекс в роботу планують до кінця 2020 року.
SCADA забезпечить диспетчерам КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» єдиний онлайн-канал обміну оперативною інформацією між усіма виробничими підрозділами підприємства: тепловими мережами, ТЕЦ, заводом «Енергія», підрозділом по роботі зі споживачами — «Енергозбут».
«SCADA дозволить працівникам КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» в режимі реального часу стежити за технічними параметрами роботи обладнання на всіх виробничих об’єктах, навіть на найвіддаленіших: ТЕЦ, котельні, станції теплопостачання, насосні станції чи теплові камери. На екрани моніторів диспетчерів виводитимуться усі параметри теплоносія: тиск, температура, витрата, а також стан запірної арматури, спрацювання аварійно-попереджувальної та охоронної сигналізації віддалених об’єктів теплових мереж. Програмний комплекс дозволить збирати, обробляти, аналізувати і зберігати інформацію з усіх об’єктів разом. Тож ми зможемо централізовано контролювати роботу всього теплового комплексу міста» – розповів начальник управління технологічних систем КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Ігор Стовбун.
Важливо, що SCADA може забезпечити обмін інформацією з іншими автоматизованими системами диспетчерського управління. Так, в майбутньому енергетики планують, що SCADA взаємодіятиме з ГІС (геоінформаційною системою), яку наше Підприємство планує встановити в майбутньому. Але якщо ГІС буде показувати де відбулося аварійне пошкодження на карті міста, то SCADA допомагатиме зрозуміти в чому проблема.
Сьогодні ж на Підприємстві діють лише окремі розрізнені локальні системи, які охоплюють диспетчеризацію невеликої кількості об’єктів теплових мереж та джерел, решта об’єктів обслуговується вручну, з допомогою оперативного персоналу. Тож для створення єдиного циклу диспетчеризації, програмний комплекс потрібно впровадити ще на понад 1000 об’єктах. Зокрема це: ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, завод «Енергія», 15 великих і 167 малих котелень, 21 насосна станція, теплові павільйони, теплові пункти, вузли обліку енергоресурсів.