КП «Київтеплоенерго»: відсторонення з 31-го січня невакцинованих працівників за наказом МОЗ — болючий вимушений крок. Але це не вплине на стале теплопостачання столиці

У КП «Київтеплоенерго» вакциновано понад 90% персоналу.

Зважаючи на поширення інформації про ризики теплопостачання в Києві через відсторонення від роботи з 31-го січня 2022 року невакцинованих працівників КП «Київтеплоенерго» за наказом Міністерства охорони здоров’я України, надаємо вичерпну інформацію про реальний стан справ.

КП «Київтеплоенерго», як і інші комунальні підприємства столиці, були заздалегідь попереджені про вимоги наказу Міністерства охорони здоров’я щодо відсторонення невакцинованих працівників від виконання обов’язків. Відповідно, за цей час були здійснені усі можливі заходи для інформування та вакцинації персоналу, які б не суперечили чинному законодавству і не мали ознак порушення конституційних прав та свобод громадян України.

Насамперед підкреслюємо, для КП «Київтеплоенерго», як для будь-якого законослухняного підприємства, відсторонення працівників від роботи — болючий вимушений крок. «Київтеплоенерго» цінує життя та здоров’я своїх працівників, вживаючи усіх заходів у сфері безпеки та охорони праці та системно працюючи в напрямку їх підвищення. Результати цієї роботи підтверджені сертифікатами якості менеджменту у сфері охорони праці міжнародного рівня.

Незважаючи на тривалі карантини та суворі епідеміологічні обмеження впродовж 2020-2021 рр., підприємство у повному обсязі виконувало свої зобов’язання перед містом в частині забезпечення киян теплом та належного функціонування енергетичного комплексу столиці.

Як приклад, минулої зими, яка була найхолоднішою за кілька останніх десятиліть, в умовах локдаунів підприємство працювало в кризовому режимі через поширення захворюваності серед працівників. Щоб забезпечити стале постачання життєво важливих послуг, були впроваджені вахтові режими роботи, формати віддаленої роботи для адміністративного персоналу, дистанційні консультації клієнтів з питань нарахувань за опалення та гарячу воду тощо.

З появою вакцини на підприємстві була реалізована масштабна інформаційно-роз’яснювальна програма щодо необхідності вакцинації та можливих обмежень на державному рівні щодо відсторонення від виконання обов’язків, проведені зустрічі з лікарями-імунологами, організовані мобільні пункти вакцинації з можливістю вибору вакцини тощо.

В результаті станом на сьогодні з числа 9,3 тис. персоналу КП «Київтеплоенерго» «зелений» сертифікат отримали 90%. В найбільшому структурному підрозділі підприємства «Київські теплові мережі» загальна чисельність персоналу становить майже 5,5 тис. осіб. З них на сьогодні вакциновані 93%. Відсторонено за вимогою наказу МОЗ станом на 31 січня 382 працівники.

«Київтеплоенерго» заздалегідь розробило план заміщення оперативного невакцинованого персоналу на підприємстві загалом та в СП «Київські теплові мережі» зокрема. Ми змінили графіки роботи оперативного персоналу та перерозподілили обов’язки. Тому відсторонення працівників без «зеленого» сертифіката не вплине на стабільність теплопостачання та терміни усунення аварійних пошкоджень обладнання і мереж. Однак, загальновідомо, що у енергетиці та теплоенергетиці існує дефіцит професійних працівників. Тому ми дуже сподіваємось на пом’якшення урядових санкцій з огляду на високий попит на кваліфікований персонал та невизначене майбутнє сотень людей, які фактично позбавлені роботи», — зазначив Василь Деревицький, директор СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго».

Друк