Близько 90% коштів сплаченої споживачами теплової енергії КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» щомісяця йде на розрахунок за газ

Впродовж опалювального сезону 2018/2019 р. для виробництва теплової та електричної енергії  КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» спожило природного газу на загальну суму 12,7 млрд грн, з яких Підприємство, станом на  23.04.2019, уже сплатило 10,7 млрд грн. Таким чином рівень розрахунків «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» за природний газ складає 83,9%. Це досить високий показник, який Підприємство стабільно тримає завдяки високому рівню розрахунків споживачів.

КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» регулярно розраховується за природнє паливо. Основним джерелом фінансування для оплати за газ у Підприємства є розрахунки його клієнтів.  Щомісяця всі кошти, які надходять від споживачів теплової енергії з допомогою рахунків із спеціальним режимом використання, які відкриті в АТ «Ощадбанк», розподіляються між газопостачальними і транспортуючими компаніями. Такий алгоритм розрахунку проводиться відповідно до Постанови КМУ від 18.06.2014 №217. Таким чином близько 90% коштів від реалізації теплової енергії КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО йде на оплату спожитого природного газу, а решта –  10% на першочергові витрати, які забезпечують поточну діяльність Підприємства.

В «пікові місяці» опалювального сезону КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» споживало газу на суму до 2,5 млрд грн в місяць. Тобто поточна заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» еквівалентна обсягу середньомісячного постачання природного палива. Подібна різниця в оплаті виникає у зв’язку з тим, що найбільша група споживачів «населення» отримують і сплачують рахунки за комунальні послуги лише у наступному місяці після отримання послуги. Відповідно «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» за спожитий газ у квітні, для виробництва теплової та електричної енергії, отримає розрахунок від споживачів у травні, після чого кошти підуть на спецрахунки  на сплату за газ.

Варто зазначити, що затримка з оплатою КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» за природний газ, що буде спожито відповідно до договорів, станом на 01.05.2019 становитиме
2,0 млрд грн, а сума заборгованості усіх категорій споживачів теплової енергії станом на 23.04.2019 складає 2,85 млрд грн.

В свою чергу, наголошуємо, що КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» своєчасно та в повному обсязі проводить розрахунки з ПАТ «НАК «Нафтогаз України» в рамках угоди, схваленої 18 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України щодо реструктуризації боргу ПАТ «Київенерго» перед ПАТ «НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ. Суму боргу, яка лишилася після реструктуризації – 2,385 млрд грн, Підприємство має сплатити протягом 60 місяців.

 

ДОВІДКА! З 1 травня 2018 року тепловий комплекс столиці перейшов в управління КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО». Наразі комунальне підприємство забезпечує централізованим опаленням 15 703 будівель та гарячим водопостачанням – 14 787 будівель у м. Києві. Крім того, «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» входить в трійку найбільших у світі комунальних підприємств у сфері теплозабезпечення та енергетики.

Друк