Представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD), столичної влади та «Київтеплоенерго» обговорили подальший розвиток муніципальної енергетики

Масштабна енергетична реформа в Києві розпочалась більше року тому з повернення в муніципальну власність теплопостачального комплексу, ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 та сміттєспалювального заводу «Енергія». Наразі за підтримки міської влади, міжнародних фінансових інституцій компанія «Київтеплоенерго», яка входить до трійки найбільших муніципальних підприємств в сфері теплозабезпечення та енергетики, розпочала реалізацію найбільш масштабної модернізації за історію столичної енергетики.

Про це йшлося під час багатосторонньої зустрічі за участю представників міста, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRR) та комунального підприємства «Київтелпоенерго».

Як зазначила заступник голови Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), бюро Європи та Євразії Елліс Маргот, розвиток енергетики України є важливим для міжнародної спільноти. Ця зустріч в Києві важлива в контексті результатів енергореформи міста і подальших пріоритетів співпраці.

Директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко подякував посольству США в Україні, Місії USAID в Україні за надану Урядом США допомогу міській владі Києва в процесі дуже складної та  наймасштабнішої енергетичної реформи в історії муніципальної енергетики України.

«Вже є перші результати вдосконалення системи теплопостачання Києва, найвагоміший з яких – це розробка стратегічного плану розвитку системи теплопостачання Києва, повернення в управління комплексу теплостачання і його реформування», — сказав Науменко.

Вячеслав Бінд, директор КП «Київтеплоенерго» повідомив, що в міжопалювальний сезон компанія замінила 130 км тепломереж і це найбільший показник за останні багато років. Як результат – зниження мережевих втрат тепла на 2% та зменшення на 30% кількості аварій під час старту опалювального сезону.

Шукру Богут, старший радник з питань енергетики USAID Україна, відзначив, що спільна мета усіх учасників енергореформи в Києві – це задоволення потреб кінцевого споживача якісними послугами та розбудова ефективної моделі енергопостачання.

Учасники зустрічі визначили пріоритети подальшої співпраці між КМДА, USAID та Проектом Енергетичної Безпеки, який Агенція США з міжнародного розвитку реалізує в Україні з 2018 р., КП “Київтеплоенерго” та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Друк