В опалювальному сезоні 2020/2021 Київтеплоенерго знизило аварійність тепломереж на 15%

У Києві завершено опалювальний сезон 2020/2021, який тривав майже 6 місяців (179 днів). Відключення тепла та згортання централізованої системи теплопостачання, що є однією з найбільших в Європі, триває близько 5-ти днів. У зоні обслуговування Київтеплоенерго близько 10 тис. житлових будинків.
Об’єкти соціальної інфраструктури (лікарні, садочки, школи) відключаються від опалення за індивідуальними заявками керівників закладів.

Завдяки масштабній заміні трубопроводів у 2019-2020 рр. на 15% зменшення аварійності тепломереж
Протягом цьогорічного опалювального сезону бригади Київтеплоенерго усували у середньому 30 пошкоджень за добу, що на 15% менше порівняно з попередніми сезонами. Це результат проведеної реконструкції трубопроводів у 2019-2020 роках. За два попередні роки Київтеплоенерго замінило 270 км зношених трубопроводів. Загальна протяжність столичної системи тепломереж — понад 2,7 тис. км.

Скорочення термінів усунення пошкоджень завдяки оновленню парку спецтехніки
Під час опалювального періоду бригади Київтеплоенерго усували пошкодження тепломереж і відновлювали теплопостачання клієнтам менш ніж за добу. Для скорочення термінів усунення пошкоджень Київтеплоенерго поступово замінює старий спецтранспорт на новий сучасний — з 2018 року вже оновили 30% парку спецтехніки.

Незмінний тариф на тепло завдяки Меморандуму про взаєморозуміння між Асоціацією міст і урядом
Незважаючи на збільшення вартості газу, тарифи Київтеплоенерго на тепло залишились на рівні 2019 року (1654,41 грн за 1 Гкал тепла). Зростання тарифів вдалося стримати у результаті підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Асоціацією міст та урядом України. В іншому разі — без дії Меморандуму — тарифи зросли б близько на 15% (залежно від ціни газу в певному місяці). Цьогорічний опалювальний період у Києві був холоднішим, ніж два попередні сезони. Найнижча середньомісячна температура була у лютому 2021 року з позначкою –4,7 оС. Середньозважена вартість опалення у цьогорічному сезоні за 1 м2 у будинках з лічильниками склала 30,79 грн.

Розвиток дистанційних сервісів
Для клієнтів Київтеплоенерго забезпечили онлайн-доступ до найбільш популярних послуг: розпломбування/опломбування лічильників, постановка їх на облік, контрольне зняття показань. За період цьогорічного опалювального сезону опрацьовано понад 100 тис. звернень киян. Також близько 70% клієнтів Київтеплоенерго сплачують за спожиті послуги онлайн.

Довідково. Київтеплоенерго забезпечує теплопостачання міста третій опалювальний період поспіль. Генерація теплової енергії здійснюється на двох потужних теплоелектроцентралях №5 і №6, а також майже на 200 теплоджерелах (станціях теплопостачання і котельнях).

Детальніше – у презентації про підсумки опалювального сезону у Києві.

Друк