У Києві провели тренування з розгортання мобільних котелень та перепідключення обладнання теплоджерел на альтернативне живлення

Комунальне підприємство Київтеплоенерго в рамках масштабних навчань міських служб змоделювало оперативне підключення важливих соціальних об’єктів до пересувних котелень на випадок зупинки великих теплоджерел. У разі масованих ракетних атак для обігріву лікарень та інших критично важливих закладів соцсфери можуть бути задіяні більше двадцяти мобільних котелень.

Тренування з оперативного розгортання таких котелень провели на базі Київського міського центру радіаційного захисту населення міста Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Дві пересувні котельні на автоплатформах доставили та під’єднали до вводу лікарняних тепломереж. У випадку надзвичайної ситуації котельні зможуть працювати у автономному режимі та обігрівати лікарні. Теплова потужність мобільної котельні становить 600 кВт (або понад 0,5 Гкал/год). Вона виробляє теплоносій температурою до 80 °C. При цьому температуру можна регулювати залежно від погодних умов. Котельня обладнана генератором.

Головні переваги мобільних котелень — це автономність, автоматизація та енергоефективність. За рахунок розміщення безпосередньо біля будівлі-споживача мінімізуються тепловтрати, натомість підвищується надійність теплопостачання.

Київтеплоенерго також відпрацювало оперативне переключення обладнання до альтернативних джерел живлення – генераторів. Нагадаємо, понад 60% котелень Київтеплоенерго вже оснащені генераторами, які забезпечують стале теплопостачання у разі перебоїв з електропостачанням.

Друк