ТОВ «Євро-Реконструкція» заборгувало перед комунальним підприємством «Київтеплоенерго» 1,5 млрд грн за користування мережами: останнє звернулось до НКРЕКП та правоохоронців

Впродовж останніх трьох років ТОВ «Євро-Реконструкція» не оплачує користування муніципальними тепловими мережами. Загальний борг приватного теплопостачальника перед комунальним підприємством «Київтеплоенерго» сягнув 1,5 млрд грн. КП «Київтеплоенерго» направило відкрите звернення до Регулятора та правоохоронних органів з проханням терміново врегулювати ситуацію. Справа про стягнення заборгованості у черговий раз розглядається у Верховному Cуді.

Дарницька ТЕЦ-4 ТОВ «Євро-Реконструкція» є найбільшим приватним виробником та постачальником тепла в столиці. Компанія забезпечує теплом споживачів Дарницького та Дніпровського районів Києва. Підприємство не має власних тепломереж, тому для транспортування тепла користується муніципальними трубопроводами, які знаходяться в управлінні КП «Київтеплоенерго».

Водночас клієнти ТОВ «Євро-Реконструкція» сплачують своєму теплопостачальнику не лише за виробництво тепла, а також за його транспортування та постачання. Втім, з жовтня 2020 року по січень 2023 року ТОВ «Євро-Реконструкція» не сплатила жодної гривні за користування міськими мережами. Куди спрямовуються отримані від оплати послуг кошти, наразі невідомо. Іншими словами, столична енергетична інфраструктура, зазнавши значних руйнувань від ракетних атак, зазнає додаткових збитків у розмірі 1,5 млрд грн через фінансову безвідповідальність приватного теплопостачальника.

ТОВ «Євро-Реконструкція» використовує 560 км муніципальних тепломереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. За останні три роки КП «Київтеплоенерго» усунуло на них більше 3,6 тис. пошкоджень різного ступеню складності. Щоб забезпечити стале постачання тепла споживачам приватного теплопостачальника, ремонтні бригади КП «Київтеплоенерго» у режимі 24/7 працюють над усуненням цих пошкоджень, виконуючи свої зобов’язання перед киянами. Водночас, саме кошти, які заборгувала «Євро-Реконструкція», мали б бути спрямовані на утримання, ремонт та модернізацію тепломереж Дарницького та Дніпровського районів, а також відновлення стратегічно важливих столичних енергооб’єктів, пошкоджених під час ракетних атак.

Порушена ще наприкінці 2020 року судова справа про стягнення заборгованості з ТОВ «Євро-Реконструкція» досі лишається невирішеною. З формальних причин Верховний Суд не зміг поставити крапку у звичайній господарській справі. Натомість скасував усі попередні рішення судів нижчої інстанції, аргументуючи це формальними недоліками під час попередніх розглядів справи. Однобічний розгляд справи призводить до ігнорування інтересів киян, а прийняті рішення враховують лише позицію приватного теплопостачальника. При повторному розгляді суди нижчої інстанції ігнорують сталу судову практику та правові висновки Верховного Суду при вирішенні аналогічних питань у інших регіонах країни. Як наслідок, прийняті судові рішення знову скасовуються судами вищої інстанції. Справа «ходить по колу», борг зростає, а труби продовжують зношуватись.

При цьому суд на 8 місяців відстрочив виплату боргу та дозволив приватному теплопостачальнику і надалі безоплатно користуватись муніципальними мережами. Через це борг ТОВ «Євро-Реконструкція» зріс на 0,5 млрд гривень.

Більше того, ТОВ «Євро-Реконструкція», не оплативши послуги з транспортування теплової енергії, вимагає від КП «Київтеплоенерго» оплатити вартість втраченої теплової енергії при її транспортуванні.

Щоб забезпечити прозоре та конструктивне вирішення спору, КП «Київтеплоенерго» у своєму відкритому зверненні до НКРЕКП та правоохоронних органів просить втрутитись у ситуацію нетарифного використання коштів приватним теплопостачальником, аби зупинити руйнування системи централізованого теплопостачання столиці та нівелювати ризики сталого постачання тепла для мешканців столиці.

Текст відкритого звернення КП «Київтеплоенерго» читайте тут.

Друк