Тарифи на тепло для населення залишилися незмінними. Через зростання вартості газу змінилися тарифи для комерційних та бюджетних установ

Через зростання вартості газу змінилися тарифи для комерційних та бюджетних установ. Зміни не вплинуть на вартість опалення для населення. Тариф на теплову енергію для цієї категорії споживачів у опалювальному сезоні 2021-2022 202 залишаються на рівні минулого року. Про це інформує КП «Київтеплоенерго».

У зв’язку із закінченням терміну дії тарифів для «Київтеплоенерго», що були встановлені розпорядженням КМДА № 2077 (відповідно до постанови № 869), а також стрімким підвищенням вартості газу та зміною умов його закупівлі (квотування обсягів, високі штрафні санкції, безакцептне списання вартості газу з рахунків тощо) встановлено нові тарифи КП «Київтеплоенерго» для трьох категорій споживачів: бюджетних і комерційних установ, а також релігійних організацій.

У структурі тарифів «Київтеплоенерго» паливна складова становить близько 80%. Після скасування 20 травня поточного року дії ПСО (покладання спеціальних обов’язків) фактична ціна закупівлі газу для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) значно змінилась порівняно з ціною, закладеною у тарифах (розпорядження № 2077).

Умовами договору ГК «Нафтогаз Трейдинг» передбачена диференціація цін природного газу. Для комерційних, бюджетних та релігійних установ – це ринкова ціна, що визначається щомісяця.

У нових тарифах на теплову енергію КП «Київтеплоенерго» для потреб бюджетних установ, інших споживачів та релігійних організацій враховано ціну майже 11 600 грн з ПДВ/тис. куб. м, яка була актуальною на момент розрахунку проєкту тарифів з метою приведення їх до економічно обґрунтованого рівня. Але вже у жовтні  поточного року ціна закупівлі газу для зазначених категорій споживачів – майже 25 000 грн з ПДВ/тис. куб. м.

Тарифи затверджені розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 13 жовтня 2021 року № 2145. Період дії нових тарифів «Київтеплоенерго» для бюджетних, комерційних і релігійних організацій – до 30 вересня 2022 року.

Друк