Святкування 104 річниці з нагоди Дня народження легендарного енергетика Євгена Чулкова

На території ТЕЦ-5 відбулася урочиста зустріч з нагоди 104 річниці Дня народження Євгена Івановича Чулкова, який понад 70 років присвятив енергетиці. За цей час він зробив значний вклад в галузь і спрямував багато зусиль на розвиток та розбудову української енергетики. Саме він очолив будівництво і став першим керівником однієї з найпотужніших теплоелектроцентралей в Україні – ТЕЦ-5.

За час своєї діяльності Євген Чулков отримав не мало нагород, а також звання Заслуженого і Почесного енергетика України та СНД. Але найбільшою відзнакою звичайно стала і завжди буде безмежна повага, світла честь і пам’ять його колег, його учнів і цілих поколінь енергетиків.

«Він був безмежно розумною, мудрою і доброю людиною. До нього всі завжди зверталися за порадою. Він скорив усіх своєю відданістю справі, якою займався. За ініціативою Євгена Чулкова в 2004 році разом з кафедрою теплотехніки КПІ ім. Ігоря Сікорського було започаткований конкурс «Молодь – енергетиці України», який з тих пір проводиться щорічно. Останні роки свого життя він керував громадською організацією «Всеукраїнська Рада ветеранів праці енергетиків», що об’єднала усіх енергетиків України», – відзначила Тамара Потехіна, голова ради ветеранів ПАТ «Київенерго», почесний енергетик України.

На зустрічі були присутні понад 55 ветеранів праці сфери енергетики з усієї України, які поклали квіти до пам’ятника видатного енергетика. Серед присутніх були представники НАЕК «Енергоатом», НЕК «Укренерго», ЦК «Укрелектропрофспілка» та багато інших підприємств та організацій. Завітав на урочисту подію учень Євгена Чулкова, герой України, голова правління громадської організації «Всеукраїнська Рада ветеранів праці енергетиків» Семен Поташник, а також екс-заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік.

Друк