Сьогодні «Київтеплоенерго» розпочинає процес відключення тепла у столиці: опалювальний сезон тривав 170 днів

За розпорядженням Київської військової адміністрації 8 квітня в Києві завершується опалювальний сезон 2022/23. Згортання централізованої системи опалення відбуватиметься поступово впродовж кількох днів. Медичні заклади, дитсадки, школи та інші заклади соціальної інфраструктури відключатимуть за письмовими заявками їхніх керівників.

170 днів опалювального сезону 2022/23 були найскладнішими в історії столичного енергокомплексу. На енергетичні об’єкти Києва було здійснено 10 масованих повітряних атак, внаслідок яких зазнали різних ступенів пошкодження 50 теплоджерел та дві столичні теплоелектроцентралі.

Київські енергетики забезпечили стале теплопостачання міста в умовах аварійних відключень електроенергії. За допомогою впровадження нових та вдосконалення існуючих алгоритмів оперативного реагування персоналу час відсутності послуг теплопостачання після ракетних атак та відключень живлення було зведено до мінімуму. Екстрені дії на випадок надзвичайних ситуацій, які раніше відпрацьовувались на тренінгах, стали щоденною роботою столичних енергетиків: часом котельні «з нуля» запускали 3-4 рази на день.

Щоб забезпечити киян теплом та зберегти теплогенеруюче обладнання у працездатному стані, 62% котелень Києва оснащені альтернативними джерелами живлення. Для теплозабезпечення соціальних закладів у разі потреби спроектовано та виготовлено унікальне для України обладнання – пересувні котельні на автомобільних причепних платформах. Вони довели свою ефективність після ракетної атаки 9 березня: за допомогою мобільних котелень оперативно відновлено теплопостачання 9-ти корпусів Олександрівської лікарні, де на той час перебувало більше 700 пацієнтів.

Вагому роль в здатності КП «Київтеплоенерго» утримати свій енергетичний фронт та впоратися зі складними викликами зіграло своєчасне посилення аварійно-відновлювальної служби. До початку опалювального сезону 2022/23 укомплектовано персоналом та технікою додаткові три бригади. Зараз в режимі 24/7 в місті працюють 38 аварійно-відновлювальних бригад, в яких задіяно більше 400 працівників та 150 одиниць спецтехніки. За останні 170 днів аварійні служби КП «Київтеплоенерго» здійснили понад 6 тис. виїздів.

Друк