Рекордний березень: опалення в Києві на третину дешевше, ніж базовий тариф

Газова «знижка» в березні дозволила заощадити киянам на опаленні 32% порівняно з базовим тарифом і 29% — на гарячій воді.

В середньому одна столична квартира, залежно від площі, сплатила за тепло приблизно на 500 грн менше. Це найбільший перерахунок за опалювальний сезон 2019-2020 в Києві. Загалом у березні перерахунок за спожиті послуги становить понад 448 млн грн. Точна сума перерахунку зазначена окремим рядком в платіжках за березень, які кияни отримають у квітні.

«У березні в будинках з лічильниками вартість 1 Гкал теплової енергії становить 1125 грн — замість встановленої тарифом вартості 1654,41 грн/Гкал. Для будинків без лічильників вартість опалення 1м² складає 16,60 грн/м² (з урахуванням температурного коефіцієнту та газової «знижки») при нормативному тарифі 38,5 грн/м². Вартість 1м³ гарячої води також зменшилась приблизно на 27 грн. Загалом одне господарство зекономило у середньому 500 грн за березень та 1600 грн за опалювальний сезон», — зазначив Костянтин Лопатін, директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго».

Перерахунок вартості послуг став можливим після появи в правовому полі механізму, який дозволяє теплопостачальним компаніям враховувати актуальну ціну газу при нарахуванні за послуги. Цей механізм передбачений Постановою КМУ № 1082  «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», прийнятою 24 грудня 2019 року.

Нагадаємо, вартість природного газу в тарифі на опалення та гарячу воду складає майже 80%. Раніше ціна газу визначалась перед опалювальним сезоном для усіх теплових компаній, а починаючи з грудня 2019 року кияни отримують знижку за опалення і гарячу воду у відповідності з актуальною ціною газу в розрахунковому періоді.

Друк