«Перегляд тарифів – це був вимушений крок для всіх теплоенергетичних підприємств країни», – Юлія Орел КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»

Головною причин зміни вартості централізованого опалення і гарячого водопостачання в січні стало підвищення тарифів на послуги. Як відомо з 2019 року діють нові тарифи на тепло та гарячу воду. Причиною тому стало зростання вартості виробництва теплової енергії. Про це під час прес-брифінгу 14 лютого розповіла виконавчий директор КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Юлія Орел.

«Як відомо тарифи на послуги з централізованого опалення були переглянуті по всій країні. Це був вимушений крок для теплоенергетичних підприємств, оскільки зросла вартість складових тарифу. Ціна на газ для споживачів збільшилася на 26,2%. Зміни було затверджено згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 867 від 19 жовтня 2018 року. Зріс тариф на електроенергію на 131%, відповідно до постанови НКРЕКП від 11.12.2018 № 1834. Крім того у 2019 році відбулося підвищення мінімального прожиткового мінімуму для працездатних громадян. У зв’язку з цим Підприємство було зобов’язане переглянути рівень заробітної плати для працівників. А також відбулося підвищення вартості послуг ПрАТ «Київводоканал» на постачання води на 25,2%. Це ті ключові фактори, які вплинули на зростання кінцевого тарифу на послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання», – пояснила Юлія Орел.

Варто зазначити що лише газова складова в структурі тарифу займає понад 80%. А за останніх 4 роки тариф на газ для споживачів зріс майже у 3,5 рази. Тож коли зростає ціна на газ – відповідно має зростати і ціна на виробництво теплової енергії. Для теплогенеруючих підприємств – це виробнича необхідність. Після перерахунку тариф зріс на 22,3%.


«Ми розуміємо всю ту відповідальність, яка лежить на нашому підприємстві, тому ставили перед собою завдання, враховуючи зміну вартості складових, зробити ріст тарифів мінімальним. Враховуючи, що ціна на газ зросла на 26%, на електроенергію – на 131%, ми змогли скорегувати кінцевий тариф для споживачів на рівні лише 22,3%»,
– відзначила Юлія Орел.

Діючі тарифи на послуги з централізоване опалення та гарячого водопостачання КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

Якщо проаналізувати рівень тарифів в цілому по Україні, то тарифи на централізоване опалення і гаряче водопостачання КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» будуть середніми по країні.

Друк