Ми розпочали обстеження тепломереж за допомогою дронів, щоб виявляти найбільші втрати тепла і усувати їх, – Петро Пантелеєв

У Києві розпочали обстеження теплових мереж за допомогою літальних апаратів – дронів, що оснащені тепловізорами. Таким чином комунальне підприємство «Київтеплоенерго» отримає додаткову інформацію про теплові втрати в мережах столиці, що враховуватимуться під час формування адресного переліку для модернізації трубопроводів та теплових вузлів. Про це сьогодні заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що обстеження мереж за допомогою дронів є допоміжним способом. Основним методом виявлення зношених мереж є проведення гідравлічних випробувань у міжопалювальний сезон.

Сьогодні з 9:00 за допомогою дрону проінспектували ділянки мереж від вул. Л.Толстого до бул. Тараса Шевченка, де у 2005 році було прокладено трубопровід з попередньою ізоляцією. А також ділянку від вул. Б.Хмельницького до Прорізної, де прокладено старі труби з 1974.
Цього року в Києві планують замінити 150 км найбільш аварійних трубопроводів.


«Ми продовжуємо заміну й модернізацію теплових мереж міста. Минулого року замінили 130 км, на цей рік збільшуємо обсяги – замінимо 150 км. Плануємо, що за наступні 5 років, здійснюючи модернізацію 150-170 км трубопроводів на рік, зможемо вийти на більш стабільну та планову роботу. Наша першочергова мета – уникнути аварійних випадків, подібних тим, що сталися на вулицях Шота Руставелі та Антоновича», – сказав він.
За словами посадовця, місто вже має тенденцію до зниження аварійних випадків.

«У 2019 році було виявлено і усунено майже 9,5 тис пошкоджень теплових мереж під час їх експлуатації. Це на 6% – на 592 пошкодження – менше у порівнянні з аналогічним періодом у 2018 році. Безумовно, така динаміка нас не влаштовує і ми збільшуватимемо темпи роботи», – сказав заступник голови КМДА.
Нагадаємо, що у 2018 році місто повернуло в муніципальне управління теплоенергетичний комплекс. До цього, близько 17 років, теплоенергетичне господарство столиці перебувало в управлінні приватної компанії ПАТ «Київенерго».

Друк