Київтеплоенерго замінює 11 км тепломереж, пошкоджених внаслідок ракетних обстрілів

За фінансової підтримки Уряду США, сприяння USAID Проєкт енергетичної безпеки КП «Київтеплоенерго» замінює 11 км тепломереж, пошкоджених внаслідок ракетних обстрілів.
20 вересня 2022 р. Уряд Сполучених Штатів Америки передав труби та супутнє обладнання вартістю 1,3 млн дол. США, що дозволить відновити централізоване теплопостачання для понад 20 000 мешканців Києва.
Програма відновлення пошкоджених внаслідок обстрілів тепломереж реалізується на 6 ділянках у Подільському, Шевченківському, Оболонському та Святошинському районах, де інфраструктура міста зазнала найбільших руйнувань. Загалом буде замінено понад 11 км тепломереж. З них 7,7 км — мережі центрального опалення, майже 3,5 км — гарячого водопостачання.
Замість старих прокладають попередньо ізольовані трубопроводи європейського зразка. Для гарячого водопостачання використають сучасні безшовні полімерні гнучкі труби. У теплокамерах, підвальних приміщеннях та вводах у будинки встановлюють нову запірну арматуру провідних світових виробників.
«Уряд США надає всебічну підтримку з самого початку повномасштабного російського вторгнення. Ця допомога включає також сьогоднішню поставку труб для відновлення постачання тепла та гарячої води понад 20 тисячам киян. Ми працюємо по усій Україні, і наші партнерські стосунки у 19 областях спрямовані на відновлення енергопостачальної інфраструктури для забезпечення теплом понад семи мільйонів українців», — зазначила Посол США в Україні Бріджит А. Брінк.
Допомога Уряду США дозволить підвищити надійність теплопостачання Києва, а люди, чиї будинки постраждали внаслідок обстрілів, взимку будуть забезпечені надійним теплопостачанням. На думку Олексія Чернишова, Міністра розвитку громад та територій України: «Синхронізація зусиль у підтримці громад — одне із ключових завдань нашої взаємодії з міжнародними партнерами. Координація, обмін інформацією та узгодження дій суттєво посилять спроможність громад перед найскладнішим опалювальним сезоном в історії України».
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, критична інфраструктура міста належним чином готується до опалювального сезону завдяки як зусиллям комунальних служб міста, так і партнерській допомозі.
«Тепломережі, які замінює підприємство за підтримки Уряду США та USAID ПЕБ пропрацюють 40-50 років. Усі роботи з демонтажу, прокладання нових тепломереж та благоустрою КП «Київтеплоенерго» виконує своїми силами. Вже скоро розпочнеться новий опалювальний сезон, тому завершити плануємо до середини жовтня», — зазначив директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд.
Нагадаємо, три роки тому Київ розпочав масштабну модернізацію теплоенергетичного комплексу столиці. У всіх районах міста замінено 360 км трубопроводів. Місто також залучило кредит ЄБРР у розмірі 140 млн євро на комплексну модернізацію системи київської теплоенергетики.
Друк