Київтеплоенерго відпрацювало розгортання мобільних котелень на випадок екстреної ситуації

У рамках підготовки до опалювального сезону КП «Київтеплоенерго» взяло участь у загальноміських тренуваннях на випадок надзвичайних ситуацій, пов’язаних з військовими діями. Зокрема, енергетики провели тренування з розгортання мобільних котелень на важливих соціальних об’єктах Києва.

На базі одного із пологових будинків Києва відпрацювали ситуацію з оперативного підключення котельні до системи опалення будівлі. Пересувну котельню доставили на автоплатформі та під’єднали до вводу тепломереж в лікарню. У разі потреби вона зможе працювати у автономному режимі. Теплова потужність мобільної котельні становить 600 кВт (або понад 0,5 Гкал/год). Вона виробляє теплоносій температурою до 80 °C, яку можна регулювати залежно від температури навколишнього середовища.

Обладнання мобільних котелень унікальне та не має аналогів в Україні. Його виготовили спеціально для потреб теплової інфраструктури Києва та спроектували за участі спеціалістів КП «Київтеплоенерго». Це дозволило врахувати інженерні особливості теплопунктів та забезпечити можливість швидкого підключення до будівель. Контролювати роботу котельні можна дистанційно, завдяки системі телеметрії. На випадок відключень електроенергії котельня обладнана генератором.

Переваги мобільних котелень полягають у їх автономності, автоматизації та енергоефективності обладнання. Котельні розташовуються безпосередньо біля споживачів тепла, це зводить до мінімуму тепловтрати та підвищує надійність теплопостачання.

Нагадаємо, щоб забезпечити теплом важливі соціальні об’єкти у випадку надзвичайної ситуації, Київтеплоенерго придбало 23 мобільні котельні на автоплатформі. Вони будуть опалювати лікарні, школи, дитячі садочки тощо у разі екстреної ситуації.

Друк