Київтеплоенерго та столична влада презентували концепцію будівництва системи хімочистки на сміттєспалювальному заводі «Енергія»

У 2020 році розпочнеться оснащення заводу «Енергія» системою хімічної очистки димових газів. Її впровадження дозволить досягти європейського рівня викидів, які в середньому в 5 разів нижче дозволених українським законодавством. У наступному році на ці роботи планується спрямувати 420 млн грн: 220 млн грн  – із міського бюджету, 200 млн грн – з державного.
«Щоб відповідати європейським екологічним нормам, завод буде оснащено системою хімочистки димових газів із застосуванням напівсухої технології. Ця система  дозволить скоротити викиди і привести їх у відповідність до європейських. Специфіка цієї системи полягає у тому, що вводиться спеціальний содовий або вапняний розчин, а також  активоване вугілля, які абсорбують та нейтралізують димові гази», – пояснює директор заводу «Енергія» КП «Київтеплоенерго»  Сергій Крикун.

Зазначимо, на заводі «Енергія» постійно здійснюється контроль викидів як внутрішньою лабораторією підприємства, так і державними установами. Завод працює згідно з дозволом на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що видане Міністерством екології та природних ресурсів України, і відповідає чинним вимогам екологічних нормативів.

Нагадаємо, київський завод «Енергія» – єдиний працюючий сміттєспалювальний завод в Україні. Щодоби на заводі приймають та утилізують понад 25% від загальної кількості твердих побутових відходів столиці, що забезпечує постачання опалення та гарячої води майже до 300 житлових будинків.

Довідково. Аналогічна система хімічної очистки димових газів на основі напівсухої технології була запроваджена на сміттєспалювальному заводі у Будапешті (див. фото до і після модернізації). Його будували за таким проектом, як і київський завод «Енергія», на початку 80-х років. Детальніше з концепцією проекту хімочистки можна ознайомитися на нашому сайті за посиланням: https://kte.kmda.gov.ua/diyalnist/mediateka/.

Друк