Київтеплоенерго провело консультації з управління обладнанням КРУЕ-330 для колег з Укренерго

Впродовж п’яти днів група інженерів системного оператора Об’єднаної енергосистеми України НЕК «Укренерго» знайомилась з роботою інноваційного енергетичного обладнання, встановленого на столичній ТЕЦ-5 — елегазовою комплексною розподільчою установкою (КРУЕ) 330 кВ.

На сьогодні це єдиний та найсучасніший в Україні розподільчий пристрій закритого типу виробництва швейцарської компанії ABB. Установка КРУЕ-330 збільшує пропускну спроможність енерговузла ТЕЦ-5 майже в півтора рази, підвищує стабільність і надійність столичної енергосистеми в цілому. Це обладнання більш надійне та безпечне в експлуатації, оскільки не піддається впливу атмосферних факторів і не вимагає постійної присутності обслуговуючого персоналу.

Столичні енергетики надали інженерам Бахмутського РЕЦ ВП Північної енергосистеми НЕК «Укренерго» доступ до КРУЕ-330 та поділились знаннями про особливості роботи цього обладнання. Досвід впровадження та управління КРУЕ 330 кВ знадобиться Укренерго у зв’язку з анонсованим на травень завершенням будівництва ПС 500 «Кременська» з метою підвищення надійності енергопостачання півночі Луганської області.

«За час будівництва та експлуатації КРУЕ-330 ми мали змогу отримати чималий досвід та дані про результативність та особливості роботи цього обладнання, його вплив на технологічний ланцюг виробництва та транспортування електроенергії. Впровадження нових технологічних рішень, модернізація енергетики — це процес, у якому зацікавлені усі учасники енергоринку, так само як і в обміні досвідом про впровадження нового обладнання», — заначив Володимир Пулов, директор департаменту з диспетчерського управління КП Київтеплоенерго».

Друк