Київ отримав від ЄБРР 140 млн євро кредитних коштів на модернізацію теплоенергетичного комплексу

Сьогодні, 2 вересня 2021 року, на ТЕЦ-5 відбулось урочисте підписання кредитної угоди та договору гарантії про залучення кредитних коштів на модернізацію столичного енергокомплексу між Київською міською радою та Європейським банком реконструкції та розвитку.

Кредитна угода передбачає залучення міжнародного фінансування проєкту модернізації централізованого теплопостачання м. Києва у розмірі 140 млн євро. Це дозволить впровадити сучасні підходи і технології в столичну систему централізованого теплопостачання, яка входить до трійки найбільших в Європі.

«Втілення програми допоможе підвищити енергоефективність та знизити споживання енергоресурсів – природного газу, електроенергії та води. Але головне – впровадження масштабних проєктів модернізації дозволить поліпшити якість і надійність послуг для киян. Дякую представникам ЄБРР, USAID, нашим шведським партнерам за співпрацю та допомогу у втіленні таких важливих проєктів»,наголосив мер Києва Віталій Кличко.

Так, в рамках проєкту передбачено встановлення на ТЕЦ-6 нових когенераційних установок, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам. Буде проведено реконструкцію неефективних котелень, що також дозволить знизити викиди парникових газів. Загалом проєкт повністю відповідає політиці ЄС та заявленим кліматичним цілям України — досягти кліматично нейтрального статусу до 2060 року.

«Завдяки проєкту з ЄБРР ми зможемо досягти ключових цілей, визначених у Стратегії розвитку теплоенергетики Києва. Це посилення конкурентоспроможності ТЕЦ в умовах роботи ринку електроенергії, підвищення енергоефективності та екологічних стандартів, надійності та якості послуг централізованого теплопостачання для киян. Ми зможемо впровадити якісно нові підходи до генерації тепла і електроенергії, покращити стійкість та надійність постачання теплової та електричної енергії в Києві, побудувати сучасну систему диспетчеризації та автоматизації у теплопостачанні», зазначив директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд.

Також на ТЕЦ-5 планується встановлення конденсаційного економайзера, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків.

Проєктом передбачено встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме та контролюватиме роботу усього енергокомплексу та відстежуватиме його виробничі показники.

«Я дуже задоволений нашою співпрацею з містом Києвом. Особливо – в рамках втілення проєктів з модернізації інфраструктури. Я, як інженер за фахом, розумію, що одночасно модернізувати такий великий енергетичний комплекс, який за потужністю є третім в Європі, – практично неможливо. Але я впевнений, що втілення проєкту значно покращить якість надання послуг. Ми також будемо продовжувати нашу подальшу співпрацю в рамках інших проєктів»,заявив директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

 Цьому передувало: 27 грудня 2018 року Віталій Кличко від імені КМДА підписав Меморандум з ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо співробітництва у сфері модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці. Це стало початком міжнародної співпраці у напрямку масштабної модернізації теплової інфраструктури Києва.

Нагадаємо, КП «Київтеплоенерго» забезпечує близько 90% тепла і майже 60% електроенергії для потреб столиці. В управлінні комунального підприємства — понад 2,7 тис. км тепломереж, дві потужні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також майже 200 теплоджерел (станцій теплопостачання і котелень).

Після переходу теплоенергетичного комплексу в управління міста КП «Київтеплоенерго» розпочало його масштабну модернізацію. У 2019-2020 рр. проведено повну реконструкцію 270 км тепломереж, капітальні ремонти енергоблоків на ТЕЦ тощо. Загальний обсяг інвестицій сягнув близько 1 млрд грн.

Друк