Гендерний комітет КП «Київтеплоенерго» разом з колегами з енергоринку та USAID ПЕБ відсвяткував першу річницю діяльності

Сьогодні відбулась підсумкова святкова зустріч гендерного комітету КП «Київтеплоенерго» з колегами по енергоринку ДП «Оператор ринку» та USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Рік тому за підтримки ПЕБ в Київтеплоенерго було створено гендерний комітет, метою якою було створення рівних умов та можливостей для усіх працівників компанії. На першому етапі в компанії було проведено дослідження щодо поточного стану. Показники гендерного балансу в Київтеплоенерго унікальні для України. За статистикою, в енергетичному секторі в України працює 20-25% жінок, в Київтеплоенерго — 31%.

Зокрема, за два роки в Київтеплоенерго:

  • чисельність жінок зросла на 11%, чоловіків — 10%;
  • кількість жінок-керівників зросла на 39%, чоловіків – на 22%;
  • кількість жінок на посадах спеціалістів і професіоналів збільшилася на 11%;
  • чисельність жінок робочих спеціальностей збільшилася на 21%.

«Ми пишаємося тим, що першими в українській енергетиці створили гендерний комітет і розпочали таку важливу для енергетики справу як забезпечення рівних прав та можливостей для усіх нинішніх та майбутніх працівників в нашій компанії. Як свідчить міжнародний досвід, подолання гендерних стереотипів є сприятливим підґрунтям для успішного розвитку підприємства та залучення молодих фахівців. Для Київтеплоенерго важливим напрямком роботи є створення сприятливих умов для розвитку інновацій та залучення талановитої молоді, бо це запорука сталого розвитку. Ми дякуємо нашим партнерам за підтримку ініціатив і навчання», — зазначила Юлія Орел, заступниця директора з інвестиційної діяльності та перспективного розвитку КП «Київтеплоенерго».

Юлія Галустян, спеціалістка з гендерних питань USAID, зазначила, що обмеження, з якими усі ми стикнулися цього року, не стали на заваді реалізації тих завдань, які стояли перед гендерним комітетом Київтеплоенерго. «Хочу запевнити, що в наступному році нас чекають ще більш важливі проекти та більш амбітні цілі».

Гендерна інтеграція є важливою складовою усіх напрямків діяльності Проєкту енергетичної безпеки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт сприяє більшій інтеграції та участі жінок та недостатньо представлених груп в енергетичному секторі, створює можливості для розвитку технічних навичок та лідерських якостей та здійснює моніторинг впливу змін на енергетичних ринках на жінок та на недостатньо забезпечені послугами  групи споживачів. Більше інформації про Проєкт можна знайти на сайті: https://energysecurityua.org/ua.

Більш детально ознайомитись з результатами роботи гендерного комітету КП “Київтелоенерго” за 2020 рік

Друк