На київському заводі «Енергія» міняють тридцятирічний кран і ремонтують електрофільтр, що удвічі зменшить рівень шкідливих викидів

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» проводиться капремонт та заміна застарілого обладнання. На заводі ремонтують третій з чотирьох електричних фільтрів, що дозволить удвічі знизити рівень викидів у навколишнє середовище. Також на «Енергії» ремонтують кран для підйому сміття, обладнання якого відпрацювало більше 30 років. Про це під час візиту на підприємство повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Представник КМДА зазначив, що активно триває підготовка заводу до опалювального сезону, адже за рахунок спалення сміття «Енергія» постачає гарячу воду та опалення мешканцям Позняків та Осокорків.

«До 26 серпня на заводі триватимуть планові регламентні роботи  та капітальний ремонт обладнання за кошти інвестиційної програми підприємства «Київтеплоенерго». Завод у цей період не прийматиме сміття. На сьогодні триває ремонт третього з чотирьох працюючих на заводі електрофільтрів. Влітку наступного року ми завершимо ремонт останнього електрофільтру. Таким чином, система фільтрації буде працювати в більш екологічному режимі. Наразі ми завершуємо проектування системи хімічного очищення газів, а вже на початку наступного року – оголосимо тендер на закупівлю обладнання, яке сьогодні працює на заводах у Барселоні, Парижі, Відні. Саме воно дозволяє працювати заводу з мінімальними викидами. Проводиться заміна крану в бункері твердих побутових відходів, який цілодобово працює понад 30 років і давно потребував заміни. Замість старого обладнання встановлюється нове – виробництва України та Німеччини. Це дозволить покращити надійність роботи, збільшити інтенсивність приймання твердих побутових відходів», – повідомив Пантелеєв.

Він нагадав, що після повернення заводу з управління приватної компанії «Київенерго» до комунального підприємства «Київтеплоенерго» був сформований як короткостроковий план нагальних робіт, так і визначені стратегічні цілі, до яких належить підвищення рівня екологічності та технічне переоснащення заводу.

«Наше стратегічне завдання перетворити завод в екологічно безпечний обєкт. «Енергія» – це частина роботи в рамках будівництва сміттєпереробного комплексу», – сказав посадовець.

Друк