Київтеплоенерго: на ТЕЦ-5 відремонтують енергоблок, що знаходиться в експлуатації понад 40 років

У рамках підготовки до опалювального сезону на ТЕЦ-5 проводиться плановий капітальний ремонт енергоблоку №1. Це дасть можливість підвищити надійність роботи цього обладнання, щоб  забезпечувати теплом та гарячою водою киян, а також виробляти електричну енергію, що надходить в об’єднану енергосистему України. Про це повідомили в структурному підрозділі «Київські ТЕЦ» КП «Київтеплоенерго».

«Під час ремонту енергоблоку №1 замінимо деякі елементи проточної частини  парової турбіни, що знаходяться в експлуатації з 1971 року, тобто з моменту будівництва станції. Зокрема, замінимо  направляючий апарат та робочі лопатки першої ступені ЦВТ (циліндру високого тиску). Завдяки цьому відновимо робочі  характеристики турбіни до нормативних», – зазначив Сергій Гриценко,  заступник головного інженера з експлуатації ТЕЦ-5 структурного підрозділу «Київські ТЕЦ» КП «Київтеплоенерго».

За його словами, на енергоблоці також проведуть капітальний ремонт енергетичного котла із заміною частини поверхонь нагріву, а саме – другої ступені ширмового пароперегрівача.

ДОВІДКОВО!  ТЕЦ-5 – найбільша теплоелектроцентраль в Україні, що забезпечує споживачів Києва тепловою і електричною енергією – Дарницький, Солом’янський, Печерський, Голосіївський райони і частину Шевченківського району.

Друк